Menu

Eğitim

İlçemizde Resmi Eğitim Kurumları olarak , Anadolu Öğretmen Lisesi, Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Çok Programlı Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve İmam-Hatip Lisesi olmak üzere 6 Ortaöğretim Kurumu ve 21 ilköğretim okulu, 1 müstakil Ana Okulu, 1 Özel Eğitim İlköğretim ve Is Okulu, 1 Halk Eğitim Merkezinde oluşan toplam 30 Resmi Eğitim Kurumumuz bulunmaktadır. Öğretmenlerimize hizmet veren 1 Öğretmen evi mevcuttur.

Yüksek okul , Bursa´da bulunan Uludağ Üniversitesine bağlı Orhangazi Meslek Yüksekokulu ilçe belediyeye ait binada hizmet vermektedir. Oniki derslik, üç bilgisayar laboratuvarı, , 1 teknik resim salonu, 1 peyzaj uygulama laboratuvarı, 1 tekstil laboratuvarı, 1 Gaz ve Tesisatı Laboratuvarı, 1 Elektronik Teknolojisi Laboratuvarı, 1 yemekhane, 1 kantin-kafeterya, 9 Akademik Personel ve 17 idari personel ile hizmet vermektedir. Tekstil ve Makine bölümlülerinde eğitim gündüz ve gece olarak devam etmektedir. Düğer bölümler; Tesisat teknolojisi, Peyzaj, Elektrik, Endüstriyel elektronik, Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi´dir. Özel Eğitim kurumları olarak 5 Özel Dershane, 4 Motorlu Tasit Sürücü Kursu, 1 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2 Öğrenci Yurdu (Kiz-Erkek) olmak üzere 11 özel eğitim kurumu bulunmaktadır.

 İlçemizde  ayrıca Özel Eğitim veren , Orhangazi Belediyesi Emine Saadet Öcalgiray İlköğretim ve Is Okulu ile , Hürriyet İlköğretim okulu bünyesinde eğitilebilir zihinsel engelli öğrenciler ve Cargill İlköğretim Okulunda Otistik Çocuklar için Özel Alt Sınıfı bulunmaktadır.